7 Temmuz 2016 Perşembe

FUSS WOHL Yoğun Ayak Bakım KremiHerkese Göcek 12 Adalar Turundan Merhaba!
Bugün size Rossmann harikalarından biri olan FUSS WOHL yoğun ayak bakım kreminden bahsetmek istiyorum. Aslında bu yazıyı yazma sebebim sevdiğim bir dostumun 'topuk çatlağı için bir şey önersen' demesi sonucu yaptığım araştırma oldu! Hepimiz özellikle yaz aylarında çorap giymediğimiz için ve havanın aşırı sıcağından bu sorunla yüz yüze kalıyoruz. Hatta biraz kilo aldığımız dönemlerde minik ayaklımıza binen yük arttığı için topuklarımız daha çok çatlayabiliyor.  Çatlaklar bazen acı çekmemize de neden olabiliyor.

Gelelim ürün özelliklerine:
1.FUSS WOHL Ürünlerine Genel Bakış: Rossmann mağazalarının raflarında bu marka ismi ile çeşitli ayak bakım ürünleri uygun fiyata karşımıza çıkıyor. Ayak bakım tuzlarından bir çok şikayete cevap verecek kremlere, çeşitli ebatlarda ponza taşlarına, elektrikli topuk törpülerine ve ayak deodorantlarına kadar her tür ayak bakım ürününü bulmak mümkün.
      
2. Ambalaj: Ürünün ambalajı aşağıdaki şekilde ve 75 ml olarak üretilmiş. Boyutlar tatile giderken çantaya atmaya uygun şekilde! 
 
 
 


 3.Ürün Özellikleri:  Ürün çok kuru ciltler için üretilmiş bir ayak kremi. İçerisinde %10 oranında üre bulunuyor. Ayrıca ürün bal mumu ve gliserin içeriyor ki bu üç madde çatlak topukları onarmaya yardımcı oluyor. 
Peki nedir bu üre? Ona da bir bakalım. Bilirsiniz eskiler bencil ve kimseye hayrı olmayan kimseler için 'yaralı parmağa işemez' derler. Aslında eski çağlarda yaraların iyileştirilmesi için idrar kullanıldığı rivayeti vardır ve bu söz de oradan gelir. Günümüz yoğun bakım kremleri içinde yer alan üre ise labararuvar ortamında hijyenik şekilde üretiliyor. Dermokozmetik uzmanları ve doktor civanlar ürenin cilt bakımındaki yerini şu şekilde açıklıyorlar;Üre cildin ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olur,ciltteki suya bağlanarak cildin su tutulumunu artırır böylelikle cildi nemlendirir ve kurumasını önler.
Kremi duştan sonra topuklarımıza uygulamamız yeterli. Etkisini artırmak ve daha pürüzsüz cilde kavuşmak için topukları ponza taşı ve ya elektrikli topuk törpüsüyle ölü derilerden arındırmamız gerekiyor.
4. Ürünü Nasıl Buldum?
Bu sorunun yanıtına gelince ise 'bence Başarılı'.
-Yoğun bakım kremi olmasına rağmen kıvamı normal bir losyon gibi. Öyle vazelin gibi yoğun kıvamlı ve yapış yapış değil.
-Kolay emiliyor.
-Kokusu çok hafif.
-Sürüldükten sonra ferahlama hissi yaratıyor.
-Fiyat performans karşılaştırması yaparsak bence uygun fiyata alınabilecek en iyi ayak kremlerinden.

5. Ürünü Nereden Bulabilirim? 
Ürünü Rossmann mağazalarından 5.90 TL fiyata bulabilirsiniz. Bazen daha da indirimli olabiliyor.

 Minnoş topuklarımızın yumuşacık ve pespembe olması dileğiyle!
  


Sevgilerimle
Fulya (Kozmetikseruvenim)