17 Mart 2017 Cuma

Giovanni Keratin Serisine Bir Alternatif Olabilir mi ki nuNaat Brezilian Keratin Serisi?

Uzun Bir aradan Sonra Herkese Merhaba!

Instagram takipçilerim bilirler. Bir süredir Gratis mağazalarında pek hayran olduğum ve yanık saçlarımı resmen tedavi eden Giovanni Keratin Serisine ait şampuan ve saç bakım ürünlerini bulamadığım için muadil ürün arayışım devam ediyor. Sevgili Gratis yetkilileri de sağ olsunlar, ürünler tekrar gelecek mi ile ilgili tüm telefon ve DM sorularıma 'ilgili birime iletildi' diye çok tatminkar bir yanıt vermekteler!

Bu nedenle İnternet incelemelerim sonucunda nuNaat Brezilian Keratin serisinden (Brezilya üretimi) şampuan ve aşağıda gördüğünüz evladiyelik boyuttaki şok keratin bakım maskesini satın aldım. Şampuanlar bitti, krem ise çok bereketli olduğundan kullanmaya devam ediyorum.
Serinin vaat ettikleri ise şöyle:

  • Dipten uca zarar görmüş saç tellerini onarmak.
  • Düzleştirici, klor, deniz, güneş ve kimyasal işlem nedeniyle saçın zarar görmesini önlemek.
  • Hacim vermek.
  • Saçı beslemek.
  • Saça esneklik kazandırmak.Gelelim ürünlerin özelliklerine:
1.Ambalaj:
Şampuan: Serinin şampuanı 300ml plastik şişede sunuluyor.  Yoğun saç bakım maskesi: 1Kg lık plastik kavanozda sunuluyor.

2.Ürünün Özellikleri & Kullanımı: 
Şampuan: Şampuan alışkın olduğumuz şampaunların kıvamına göre su katılmış gibi, daha akışkan bir kıvamda. Hatta parmakların arasından akıp bir miktarı zayi oluyor.
Ambalaj üzerinde 'sodyum klorid ve formaldehit içermiyor' ibaresi var. Ancak ithalatçı firmanın üzerine kağıt yapıştırdığı içerik kısmını biraz kazıdığımızda sağlığa zararı tartışılan bazı maddelerin varlığı görülüyor ki en dikkat çekiciler benim için SLS (sodium  laureth sulfate) ve PEG oldu. Yani içerik pek masum değil ancak İnternet sitesinden temin ettiğim için maalesef kontrol etme şansım olmamıştı.Yoğun şok bakım maskesi:
Bu maskeyi ben her duşta az miktarda saç kremi olarak kullanıyorum. 5 dakika kadar saçımda bekletip yıkıyorum. Maske olarak kullanılacaksa 10-15 dakika bekletmek gerekiyor. Tüm saç kremi ve maskelerinde olduğu gibi saç diplerine uygulamıyorum. 

Şampuan kıyasla içeriği daha masum, A, B, ve E grubu vitaminleri içeren, içeriğinde muhtelif yağlar ve keratin bulunan, nemlendirme oranı yüksek bir krem. Kokusu biraz yoğun ama saçta o kadar iddialı şekilde kalmıyor.


Saça ciddi oranda parlaklık veren, kesinlikle ağırlaştırmayan ve duş sonrası kurutma makinesi ile saç tepeden kurutulduğunda saçın düz olmasını sağlayan bir krem.

3. Ürünleri Nasıl Buldum?
Bence şampuan fena değil ama elimdekiler bittiği için, özellikle cıvık kıvam ve içerikte bulunan şüpheli maddeler nedeniyle bir daha almayacağım bir ürün.

Yoğun şok bakım maskesine gelince; ben ürünü çok beğendim ve tekrar satın almaya değer buluyorum. 1 Kg olması nedeniyle bitmesi uzun sürecek sanırım :)
-Krem gerçekten hafif dokulu.Kesinlikle yapış yapış değil.
-İçeriği temiz sayılabilir.
-Saçları pırıl pırıl yapıyor. Yanık kısımların tiftik görüntüsünü düzeltiyor.


4. Ürünü Nereden Bulabilirim? 

Ürünleri http://www.nunaatturkiye.com/ sitesinden almıştım. İnstagram sayfaları 'belitakozmetik' olarak geçiyor. Oldukça ilgili bir firma. Ürünler elinize ulaştığı anda iletişime geçip bir sorunuz olup olmadığını soruyorlar. Özel günlerde güzel fiyat kampanyaları oluyor. 
Bu site hariç internette pek çok siteden ürünleri temin etmek mümkün.


Saçlarınızın hacimli, kahkahalarınızın şen, cüzdanınızın kabarık olduğu günlerin kapıda olması dileğiyle !
  


Sevgilerimle
Fulya
(Instagram : kozmetikseruvenimm)