24 Ekim 2016 Pazartesi

Caudalie Vinoperfect Leke Karşıtı Likit KremHerkese İyi Akşamlar!

Bu yazımda, bir süredir Instagram hesabımda da bahsettiğim Cudalie markasının leke karşıtı kremini ele almak istedim. Bu kremi 6 ay önce, markanın birkaç başka ürünüyle birlikte satın almıştım. Satın alma sebebim ise, yaklaşık iki yıl öncesine kadar her yaz mevsimi öncesi girdiğim bir kaç seanslık solaryum işlemi sonucunda sağ yanağımda beliren minik leke ve artık beyaz tenli olmayı seviyor olmam.

İsterseniz ürün detaylarına geçmeden önce markayı biraz tanıyalım:

  • Caudalie markası 1995 yılında, Fransa'da üzüm bahçelerinden ilham alan bir çift tarafından kurulmuştur.
  • Marka üzüm ekstresi ve üzüm suyunun cilt üzerindeki yapılandırıcı etkisini temel prensip olarak kabullenerek üretim yapıyor.
  • Marka ürünlerinde doğal içerikler kullanmaya özen gösterdiği gibi ürünlerini kesinlikle hayvanlar üzerinde test etmiyor.
  • Markanın ürünleri içerisinde mineral yağlar, sentetik maddeler, sodyum lauril sülfat, hayvansal katkı maddeleri, paraben ve ftalat gibi kimyasallar içermiyor.

Gelelim ürün özelliklerine:
1.Ambalaj: Markanın tüm ürünlerinin ambalajı oldukça sade ve zarif detaylara sahip. Üzerinde minik bir salkım üzüm resmedilmiş. Ürün leke karşıtı ürün olduğu ve beyaz teni hedeflediği için olsa gerek beyaz tüpte üretilmiş. Krem 40ml olarak paketlenmiş.


       Ambalajın arkası ise aşağıdaki şekilde.
2.Ürünün Özellikleri & Kullanımı: Ürün oldukça hafif dokulu, yağ içermeyen bir ürün. Yani cildiniz benimki gibi karma tipte ise rahatlıkla kullanabileceğiniz bir krem. Güneş ışınlarına karşı SPF 15 özelliğe sahip. Bu nedenle ben güneş koruyucuyu ayrıca uyguluyorum. 
Kremin uygulanması ise oldukça kolay. Sabah ve akşam cilt temizliği tamamlandıktan sonra yüz ve boyun bölgesine az miktarda uygulamak yeterli. Ben sağ yanağımda yer alan lekenin üzerine iyice yedirdim bu süreçte. Kullandıktan sonra cilt ışıl ışıl bir görünüme kavuşuyor.
Ürün markanın diğer kremleri gibi paraben, fenoksietanol, fitalat, sodyum larül sülfat, mineral yağ ve renklendirici içermiyor. Kokusuz bir ürün.
Kullanım ömrü ise ambalaj üzerinde açıldıktan sonra 9 ay olarak belirtilmiş. 

3. Ürünü Nasıl Buldum?
Bu sorunun yanıtına gelince ise 'bence harika'. Ben zaten bu markanın tüm ürünlerini çok büyük keyifle kullanıyorum.
-Krem gerçekten hafif dokulu.Kesinlikle yapış yapış değil.
-Ciltte parlama yapmıyor ki karma cilde sahip olduğum için bu konu benim için önemli.
-Doğal içerikli olması insanın yüreğine belli ölçüde su serpiyor.
-Cildi ışıl ışıl, berrak yapıyor ve düzenli kullanımda cilt tonunda açılma oluyor.

4. Ürünü Nereden Bulabilirim? 

Ürünü www.dermokozmetik.com 
sitesinden almıştım. Markanın ürünlerini, dermo-kozmetik ürünler satan eczanelerden ve web sitelerinden temin etmeniz mümkün.Havaların soğuduğu son günlerde, içinizin çok güzel haberlerle sıcacık olması dileğiyle!
  


Sevgilerimle
Fulya
(Instagram : kozmetikseruvenimm)