7 Ekim 2016 Cuma

Yanık Saçlarımın Dermanı Olan '2chic Brazilian Keratin & Argan Oil' Serisi

Uzun bir aradan sonra herkese merhaba! Bugün size belimdeki güzelim saçlarımın yanma hikayesinden ve yanıp mısır püskülüne döndükten sonra tekrar dümdüz görünmesini nasıl sağladığımdan bahsetmek istiyorum. Düzleştirme işlemi için fön veya düzleştirici kullanmıyorum. 
Belime kadar uzanan ve eski mahalle kuaförümde sadece düzenli röfle attırdığım sağlıklı saçalarımı biraz daha sarıya döndürmek istedim. Instagramda son dönemde en başarılı işlerinin fotoğraflarını koyan kuaförleri araştırmaya başladım. Bir tanesinin işleri çok güzeldi. Ankara'nın lüks bir semtinde, 3 katlı tek bina niteliğindeki janjanlı kuaför dükkanına randevu alarak gitmeme rağmen beni gayet sıcak karşılayan kuaförümüzün aynı anda 3-4 saç ile ilgilendiğini gördüm. Saçımda zaten röfleli yerler olduğu için 'olaplex' isimli ürünü kullanarak saçıma zarar vermeden istediğim renge geleceğini söyledi. Maalesef olaplex bende pek işe yaramadı. Belimdeki saçlar tepelerden büyük ölçüde koptu ve kalan kısmı da omuz hizasında kesmek zorunda kaldık. Renk gayet güzeldi ama saç özellikle ıslakken plastik gibi sünen bir hal almıştı. Fön çekilmediğinde ise teller yandığı için mısır püskülü gibi kıvrışık duruyordu. 
Bu süreçte epey ürün denedim ancak bir seri var ki beni benden aldı. Özellikle gratis indirimlerinde mutlaka stoklamaya başladım kendilerini. Gıovanni markasının '2chic Brazilian Keratin &Argan Oil ' Serisi.
Gelelim serinin özelliklerine:

1.Serinin hangi ürünlerini kullanıyorum?: Ben serideki şampuan, saç kremi ve durulanmayan bakım kremini kullanıyorum. 2. Serinin Özelliklerine Şöyle Bir Bakalım: Bu seri saçları ciddi şekilde düzleştiriyor. Düzleştirme işlemini içeriğindeki keratin ile gerçekleştiriyor. Ciddi ölçüde yumuşaklık sağlıyor ki bu işlemi de içeriğindeki argan yağına borçlu. Kırık uçların görünümünü düzeltiyor.

Serinin ürünleri organik bileşenlerden oluşuyor.Serideki ürünler hayvanlar üzerinde denenmiyor ki bu nitelik benim minnoşlara olan sevgimden dolayı oldukça önemli. Boyar madde, sülfat ve paraben içermiyor. Şampuan ve saç kremi kokusuz denecek kadar az kokuyor ancak durulanmayan bakım kreminin biraz nahoş kokusu var ki gerçekleştirdiği mucizeye bakacak olursak bence tolere edilecek düzeyde.

Şampuan ve saç kremi 250 ml lik ambalajda durulanmayan krem ise 118 ml olarak satılıyor.

3. Seriyi Nasıl Kullanıyorumr? 
a) Şampuan: Ben saçımı her zaman iki kez şampuanlarım. Bu ürün gayet yoğun ve az miktar yeterli oluyor.

b)Saç kremi: Ben saç kremini ıslak saça uyguladıktan sonra (diplere gelmeden) 2-3 dakika bekleyip duruluyorum.

c)Durulanmayan krem: Saçımı iki eşit parçaya ayırıp her iki parçaya 4 pompa ürünü yine saç diplerime gelmeden yediriyorum. Daha sonra saçımı tarıyorum ve saçlarımı kurutma makinasını dikey turarak tepeden kurutuyorum. Gerçekten ipeksi ve dümdüz saçlarım oluyor. Hatta fön için epey uzun zaman gitmediğim yeni kuaförüme uzun ardan sonra gidince 'saçında fön mü var? Kimyası resmen değişmiş' dedi! Aşağıdaki fotoğraftaki saçlarım sadece bu yöntemle elde edilmiş, fönsüz saçlardır. Ben artık düzleştirici, fön vb. işlemlerden özel günler hariç uzak duruyorum. Zira saçlarımı artık toparlamak istiyorum.


4. Serideki ürünler nereden ve ne kadara temin edilebilir?
Serinin tüm ürünlerinin her biri 30-32 TL fiyata Gratis mağazalarında bulunabilir. Ancak ben Gratis indirimlerinde yarı fiyata alıp stoklama yapıyorum.Öğretmenler günü yaklaştığına göre ben stoğa birer tane daha eklerken siz de deneyin derim.

  
Sevgiyle kalın! 
Fulya kozmetikseruvenimm