30 Haziran 2016 Perşembe

GUERLAIN METEORITES BASEHerkese Yağmurlu Bir Temmuz Gününden Merhaba!
Bugün size GUERLAIN markasının METEORITES BASE isimli bazından bahsetmek istiyorum. 2016 bahar koleksiyonu ile ambalajı değişen bu ürünü bir süredir kullanıyorum ve artık değerlendirmeye geçebilirim diye düşündüm. Marka zaten malum yılların markası ve belirli bir kalite çizgisini koruyor. Annemin makyaj çantasında bile bu markanın çeşitli ürünleri olurdu, hatırlıyorum!


Gelelim ürün özelliklerine:
1.Ambalaj: Yenilenen ambalajı aşağıdaki şekilde ve oldukça şık. Işıl ışıl gözüküyor.
       Ambalajın yan tarafını çevirdiğimizde içindekiler kısmını görüyoruz ki burada benim çok hoşuma gitmeyen madde DIMETHICONE. Bu madde silikon türevi ve madde. Aslında dünyaca ünlü tüm markaların cilt bakımı, saç bakımı ve kozmetik ürünleri içinde yer alıyor. Bazı kesimler 'aman çok zararlıdır' diyor. Benim görüştüğüm bir dermatolog, ki cilt bakımı ve ufak tefek dolgu, botox ihtiyaçlarımı da yaptırdığım bir kişidir, bu maddenin cildin üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturduğunu söylemişti. Yine de bu maddeyi içeren bir ürün, ciltte ya da saç derisinde kaşıntı ve ya irritasyona yol açarsa elbette kullanmayı bırakmak gerekir.

  

 2. Bazın şişesine şöyle bir bakalım: Bazın şişesi sade, saydam ve kapağı beyaz. Şişe pompalı şekilde tasarlanmış.


3.Ürünün Özellikleri: Bu baz şeffaf bir solüsyon içerisinde askıda duran pembe küreciklerden oluşuyor. Gliserin ve silikon esaslı bir baz. Pompaya basıldığında pembe kürecikler şeffaf solüsyon ile karışarak parlak renkli bir baz halini alıyor. Aşağıda gün ışığında karışımın rengini görebilirsiniz.4.Ürün neler vaat ediyor? :   Bu ürün cildi güzelleştirici ve canlandırıcı etki yaratacağını vaat ediyor. Pembemsi küreler solüsyon içinde eridiğinde cildin daha dolgun görüneceğini müjdeliyor.


5.Ürün nasıl kullanılır? :   Bu ürünü günlük cilt temizliği ve kremleme işleminden sonra uyguluyoruz. Makyaj bazı olarak kullanılabileceği gibi cildimizde kusur azsa ve fondöten kullanmıyorsak, tek başına da kullanabiliriz.

6. Ürünü Nasıl Buldum?
Bu sorunun yanıtına gelince ise 'bence fena değil'. 10 üzerinden puanlayacak olursam 6-7 ancak alır.
-Gerçekten hafif dokulu.
-Yüze sürülünce hızla emiliyor.
-Gün ışığında fark edilebilecek bir parlaklık veriyor. Yani çok ışıl ışıl görünmüyor.

-Benim beğenerek kullandığım bazı diğer bazlar daha iyi nem sağlıyor. Bu yönüyle çok beğenmedim. Yani bu fiyat-performans karşılaştırması yaptığımda, daha uygun fiyata daha iyi ürünler mevcut diye düşünüyorum.

Bittiğinde tekrar almayacağım bir ürün!

 
5. Ürünü Nereden Bulabilirim?
Ürünü tüm Sephora, Sevil ve Boyner mağazalarında ve internette bir çok sitede bulabilirsiniz.
Cildinizin ışıl ışıl parladığı, musmutlu bir gün olsun!
  
Sevgilerimle
Fulya (Kozmetikseruvenim)