25 Nisan 2017 Salı

Kadife Ten Hissi : M.A.C Next to Nothing Serisi Fondöten ve Pudra İncelemesi

Herkese Merhaba!

Yazın gelmesine az kala, özellikle sıcak havalarda ağır ten makyajından benim gibi hoşlanmayanlar için renkli nemlendiriciler ideal bir görünüm sağlıyor. Cildi boğmadan, terletmeden, tene doğal bir ışıltı ve renk dengesi veren, birçok farklı markanın ürünleri mevcut. Ben genlikle tenime süreceğim ürünlerin yüksek kalitede olmasına dikkat ediyorum. Bu konuda far, kaş kalemi ve ruj gibi ürünlere nazaran çok daha hassas davranıyorum.

M.A.C cosmetics tarafından yeni çıkartılmış olan “Next to Nothing” renkli nemlendirici ve pudra ürünleri ise, benim isteklerime hitap edeceğini iddia ettiği için içimde ciddi bir heyecan yaratmıştı. Geçen hafta mağazada ürünleri inceledim, doğru rengi bulmak için uygulatarak satın aldım. Renkli nemlendirici, fondöten ve pudra tarzı ürünleri denemeden web siteleri üzerinden satın alma konusu bana epey riskli geliyor. Gerçi markanın web sitesi üzerinden alsaydım 3 seyahat boy ürün siparişim beraberinde gelecekti ama sağlık olsun
J


Gelelim yok gibi olan “Next to Nothing” fondotenin vaat ettiklerine:

  • Nemlendiricili renkli krem, cildin ışıltısını ortaya çıkararak mükemmel bir görünüm sağlar.
  • Nemlendirici içeriklerle ve opal mikro küreciklerle zenginleştirilmiş, kremsi likit ürün, cildin kendi ışıltısını ortaya çıkarıyor.
  • Ürün fondöten altına ve ya üzerine uygulanabiliyor.
  • Cildi tazeliyor. Çizgilerin görünümünü azaltıyor.


Gelelim ürünlerin özelliklerine:
1.Ambalaj:
Fondöten:
Ambalaj aşağıda görüldüğü gibi pompalı, şık bir cam şişede sunuluyor. Pompalı olması ürün miktarını ayarlamada ve kullanımda kolaylık sağlıyor. Ürün ambalaj miktarı 35 ml ve açıldıktan sonra 24 ay kullanım ömrü var.
Pudra:
Klasik siyah M.A.C allık ve pudraları şeklinde ambalajlanmış.İçinde uygulamak için süngeri de var.


2.Ürünün Renk Seçenekleri: 

Fondöten ve pudra, her ton cilt rengine uygun bol seçenek sunuyor. Açıktan koyuya 9 farklı tonu var. Eğer web sitesinden satın alacaksanız aşağıdaki renk skalası ile, M.A.C markasında kullandığınız fondöten rengi ile karşılaştırıp ürünü alabilirsiniz.

Ben açık tenli olmamdan dolayı ve fondöten tipi ürünlerin yüzüme daha da berrak bir ışıltı vermesinden hoşlanmam nedeniyle ürünün en açık tonu olan “light” rengini tercih ettim. Zaten mağazada makyaj uzmanı yüzüme uygumla yapınca tam istediğim gibi ışıl ışıl bir sonuç verdi. Hem fondöten, hem pudra için aynı tonu tercih ettim.

Bu arada seride fondöten uygulaması için fırça da bulunuyor ancak benim elimde yeterince fırça olduğu ve açıkçası fırçanın fiyatı tuzlu olduğu için şimdilik tercih etmedim J

3. Ürünleri Nasıl Buldum?
Aşağıda ürünün light renginin duruşunu kolumun iç kısmında sizler için fotoğrafladım. Yayılması kolay bir ürün. Ben hafif yapıdaki bu tip renkli nemlendiricileri genellikle fırça ile uyguluyorum. Sünger bu tip hafif yapılı ürünleri çok fazla emebiliyor.

 


Fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere bana en açık ton olan light rengi uygun geldi. Yani benim hafif olsun, cildim nefes alsın, berrak ve ışıl ışıl olsun gibi beklentilerimi tamamen karşıladı. Sonuç gerçekten kadife gibi bir ten.  Kalıcılığı ise oldukça uzun süreli. Yani benim için 10 numara 5 yıldız bir seri. Her zamanki M.A.C kalitesi!

Ürünün kapatıcılığı orta düzeyde. Ancak ben cildimde çok fazla problem olmadığı ve sadece renk dengesi ile ışıltı istediğim için, ürünü tek başına üzerine pudrası ile uyguluyorum. Yani renkli nemlendirici şeklindeki bu ürün aslında fondöten altına ve ya üzerine uygulanabiliyor. Sizin amacınız daha çok kapatıcılık elde etmek ise bu yöntemlerle deneyebilirsiniz.


4. Ürünü Nereden Bulabilirim? 

Serinin ürünlerini M.A.C cosmetics mağazalarında ve markanın online sitesinde bulabilirsiniz. Fiyatlara gelince:
Next to Nothing Fondöten :109 TL
Next to Nothing Pressed Powder :97 TL

Şu an web sitesinden ilk siparişte %10 indirim ve 3 adet seyahat boyu ürün hediyesi mevcut!


Teninizin ışıl ışıl parlayacağı ışık dolu günler sizinle olsun !
  


Sevgiyle kalın!
Fulya


(Instagram : kozmetikseruvenimm)