23 Ağustos 2016 Salı

Yves Rocher White Botanical BB Krem İncelemesi


Güzel günler dileklerimle yazıma başlamak istiyorum! Bugün size Yves Rocher markasının aydınlatıcı özellikteki 'White Botanical' BB kremi ile ilgili fikirlerimi paylaşmak istiyorum. Marka hepimizin bildiği gibi bitkisel içeriklere önem veren, genelde 'zararlı' diye adlandırılan bir çok kimyasal maddeyi içermeyen ürünler sunuyor.Bitkisel içerik konusu tabi hepimizin ilgisini çeken bir yaklaşım ancak ilaç sanayisinde de çeşitli bitkilerden yararlanıldığını unutmamak gerekir. Yani bitkiden bitkiye de fark var, sonuçta bir çok hayatı karartan uyuşturucu maddeler de bitkilerden elde ediliyor!

Gelelim ürün özelliklerine:

1.Ambalaj: Ürün aydınlatıcı etkisini vurgulamak amacıyla sanırım beyaz bir ambalajda sunuluyor. İçeriğinde yer alan 'beyaz meyan kökü' bitkisini vurgulamak amacıyla kutunun bir yüzünde bu bitkinin resmi yer alıyor.
Krem kutusunun arkasında ise ürünün içeriği yer alıyor. Beni tedirgin eden bir içeriğe rastlamadım.2. Ürün Özelliklerine Şöyle Bir Bakalım: Bu krem kullandığımız diğer BB kremlerden farklı olarak markanın leke karşıtı serisinde yer alıyor ve lekeleri beyazlatma ile ilgili etkisi olduğunu vurguluyor. Sürüldüğünde cilde ışıltı vermeyi, aydınlık bir görüntü sağlamayı, renk eşitsizliklerini dengelemeyi, ince çizgi görünümünü azaltmayı ve SPF 25 ile güneşin zararlı etkilerine karşı cildi korumayı vaat ediyor.
Ürün 40 ml plastik tüp içinde yer alıyor. Pompalı başlığı ile kolay uygulama sağlıyor.Ürün iki renkte üretilmiş 'light' ve 'medium'. Ben beyaz tenli biri olarak her ürünün en açık rengini kullanmama rağmen ilk kez bu BB kremin 'medium' rengini aldım. Çünkü satın alırken her iki rengi çenemde denedim ve 'light' rengi hortlak gibi durdu.

3. Ürün Nasıl Kullanılır? Ben ürünü direkt fondöten gibi nemlendiriciden sonra uyguluyorum. Şunu belirtmekte fayda var, cildinizde çok koyu leke ya da sivilce izi varsa kapatıcılığı yetersiz kalacaktır. 
Ürünün rengini ve yayıldıktan sonraki duruşunu aşağıdaki fotoğraflarda görebilirsiniz :)
4. Ürünü Nasıl Buldum?
Bu sorunun yanıtına gelince ise 'bence olmasa da olur'. 10 üzerinden puanlayacak olursam 3-4 alır. Olumlu ve olumsuz özelliklerine şöyle bir bakalım:
- Ürünün sürümü çok kolay değil.
- Kıvamı biraz yağlı. Benim gibi karma cildiniz varsa yaz aylarında sürdükten bir süre sonra yoğuşma sonucu burunda damlacıklar yapıyor :)
- Parlaklığı ve eşit ton sağlaması fena değil.
- Ürünün kokusu yok denecek kadar az.
- Güneş koruma faktörü cayır cayır yanan bir ülkeye göre yetersiz bence. Altına koruyucu da sürmek gerekiyor ki ben 'kat kat rulo kat' görünümünü hiç sevmiyorum.

Yani indirimde 71 TL fiyata satılan bu BB yerine çok daha iyi ürünler alınabilir. Fiyatını hak etmiyor bence.

5. Ürünü Nereden Bulabilirim?
Ürünü Yves Rocher mağzaları ve markanın online alışveriş sitesinden temin edebilirsiniz.

  
Sevgiyle kalın! 

Fulya (Kozmetikseruvenim)